Kabalis

Kabalis Fresh, sebze ve meyve ihracatı yapmak için 2014 yılında Burdur’un Gölhisar ilçesinde kurulmuştur.

Sektörün önde gelen firması olma yolunda, kendini sürekli geliştirerek ve emin adımlarla ilerleyen Kabalis Fresh bünyesinde, 2 adet soğuk hava deposu ve 40 kişilik paketleme bandı bulunmaktadır. Serada bulunan 118.000 m² ısı perdesi, 100 barlık sisleme sistemi, 3.000 ton kapasiteli temiz su tankı ve 1.000 ton serada drenajı yapılan su tankıyla kısa sürede bulunduğu bölgenin önemli iş merkezlerinden biri haline gelmiştir.

Bombus arıları ile sağlanan tozlaşma sayesinde hormonsuz ve doğal bir üretim yapan Kabalis Fresh, sera koşullarında hastalıkların bulaşmasına engel olmak için aldığı önlemleri de titizlikle takip etmekte; gerek hormon, gerekse hastalık konusunda asla taviz vermemektedir. Zararlılarla mücadele konusunda ise çevreye olumsuz etkileri olan kimyasalları değil, biyolojik mücadele yöntemlerini kullanmaktadır.

Global G.A.P. ve İyi Tarım Uygulamaları Sertifikaları’na sahip olan Kabalis Fresh, Avrupa standartlarında yapılan üretimler sonunda ürünlerini özenle işleyerek paketlemekle; Rusya Federasyonu, Afrika, Arap ve Avrupa ülkelerine ihraç etmektedir. İhraç edilen her ürünün ülkemizi temsil ettiği düşüncesiyle ürünlerin yüksek kalite ve standartlarda olmasına özen göstermekte; daha büyük hedefleri gerçekleştirme yolunda çalışmaya, üretmeye ve taşımaya devam etmektedir.